Počet položek: 0 0,- Kč

Ruční výroba španělských panenek

Pojďte se podívat, jak se ručně vyrábí španělské realistické panenky s téměř 150letou tradicí. Ukážeme Vám hlavní části výrobního procesu a můžete vidět, jak vznikají tyto světoznámé realistické panenky v regionu Onil.

Základním prvkem výroby vinilových realistických panenek jsou formy, ve kterých vznikají jednotlivé plastové části tělíčka panenky.

Počet těchto forem odpovídá širokému sortimentu španělských realistických panenek. 

Vinilová hmota, která se vstřikuje do forem.

 Jednotlivé formy se naplní vinilovou hmotu, forma se uzavře a může začít proces vulkanizace. Při téměř 250 stupních se formy v peci otáčejí, hmota se rovnoměrně rozleje ve formě a přemění se v měkkou plastovou hmotu. Tyto části se ještě za tepla z forem vyndají.

Následně se jednotlivé části realistických panenek ručně upraví a jsou připraveny k dalšímu zpracování.

Prvím krokem po vulkanizaci je našití vlásku u panenek. Speciální šicí stroje a zručné ruce španělských šiček vykouzlí během velmi krátké doby hlavičku panenky s vlásky, která vypadá jako živá.

Pokud nemá být budoucí realistická panenka blondýnka, tak se vymění pouze barva vlásku a panenka - černoška nebo zrzavá realistická panenka je na světě.

Aby byly vlásky realistické panenky jemné a pěkně upravené, tak se pročešou na speciálním kartáčovacím stroji.

Realistické panenky ze Španělska jsou známe pro své krásné a realistické oči. Niže vidíte jakým způsobem se oči panence připevní a následně se nalepí řasy. Posledním krokem je kontrola, konečná úprava vlásku a může pokračovat další část výroby realistických panenek.

Pokud má realistická panenka látkové tělíčko a gumové nožičky a ručičky, tak je dalším krokem vy výrobě připevnění těchto částí k sobě.

Španělské realistické panenky jsou proslulé svými krásnými oblečky, které se stále vyrábějí ručně ve Španělsku. Poslední fází výroby je panenku pěkně obléct a připravit k expedici. 

a tímto končí náš příběh o ručně vyráběných španělských, realistických panenkách.....

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace